Už jsem si tu zvykl

Už jsem si tu zvykl
24. listopadu 2017

Pavel Schnirch posílá druhý dopis z Anglie. 

Anglie 21. 11. 2017

Ahoj!

Zdravím po delší době do Česka. Už jsem tu něco přes dva měsíce a nemůžu si stěžovat. Myslím, že jsem si konečně zvykl na to, jak to tady funguje, víc jsem se poznal s lidmi, se kterými tu žiju a pracuju a mám pocit, jako by to byla moje druhá úžasná rodina.

13 2
Už jsme měli hodně orientačních dnů s dětmi z různých škol, moc si to užívám. Občas je to hodně práce, ale děcka to umí vrátit zpět hlavně svojí energií a nadšením, a to je pro mě největší odměna, když vidím, že ta práce za to stála.

12

Kromě toho jezdíme i do jiných salesiánských středisek dělat program pro tamější děti nebo na nějaké akce. Díky tomu víc poznáváme salesiánskou komunitu po celé Anglii, třeba v sobotu jsme byli celý den v Liverpoolu.

4 3

Taky máme za sebou týdenní podzimní prázdniny. S ostatními dobrovolníky jsme se vydali na týden do Londýna, spali jsme u jedné dobrovolnice, který bydlí blízko.
Jeden víkend mě tu navštívila moje sestra, bylo super ji zase vidět a popovídat si
v češtině.

7

Salesian Youth Ministry

Minulý víkend jsme tu měli velikou událost: Salesian Youth Ministry. Do Savio House přijeli salesiáni ze čtrnácti různých zemí (ale z Česka nikdo, jenom naši bratia zo Slovenska). Udělalo mi to velkou radost, z Bratislavy přijel moc prima salesián s jednou zaměstnankyní, která tam pracuje ve středisku. Dál tu byli salesiáni z Malty, Rakouska, Německa, Belgie, Francie, Itálie, Maďarska, Indie, Irska, Slovinska, Španělska, Polska a samozřejmě z Anglie. Byl to moc pěkný víkend, měl jsem možnost popovídat si s různými salesiány z různých zemí a slyšet zajímavé přednášky. Zároveň to bylo dost práce – servírovat jídlo pro sto lidí a umývat po nich nádobí…

1Tento víkend v sobotu jsem měl narozeniny. Večer jsme přichystali v hlavní hale stolky s jídlem tak, aby to vypadalo jako v anglické hospůdce. Večer jsme měli posezení, každý si mohl dát nějakou dobrotu a měli jsme pestrý program, například kvíz o Anglii, různé scénky, bylo tam hodně srandy. Nakonec mě zavolali dopředu a všichni mi zazpívali Happy Birthday. Vůbec jsem to nečekal a byl jsem trochu v šoku, ale byl to super pocit a moc jsem si užil svůj narozeninový den. Další den jsem narozeniny oslavil ještě s komunitou.

14 10 6
Takže jak vidíte, mám se tu víc než dobře. Pomalu ale jistě začínám rozumět i děckám, které nemluví vždycky spisovnou angličtinou, ale vlastním nářečím. Doufám, že se v Česku máte taky dobře, zase se ozvu.

Pavel Schnirch
15

 

 

 

DMS pro Adopci nablízko!

Projekt Adopci nablízko můžete podpořit prostřednictvím služby DMS, kterou zajišťuje Fórum dárců.

Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro jednorázový příspěvek

Do textové zprávy napište: DMS ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 


Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro dlouhodobou podporu

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč měsíčně.

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz.

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte se námi!

   • 860 Kč - přípravný víkend pro jednoho dobrovolníka

   • 320 Kč - den práce dobrovolníka v Indii
    o        V Indii momentálně pomáhá: Martina Švehláková (jih)

 • 650 Kč - 2 týdny pojištění pro jednoho dobrovolníka v Zambii:

         o       V Zambii momentálně pomáhá: Marie Procházková, v Indii Jakub Honěk a v Bulharsku  Václav Jakubíček, Dorota Sedláčková, Jan Tomiga a Kateřina Váňová. 

  Registrujte se ZDE......

  ... a pomáhejte s námi!