Velkolepý boj sv. Jiří s drakem aneb Cagliero poprvé v Rumburku

Velkolepý boj sv. Jiří s drakem aneb Cagliero poprvé v Rumburku
26. dubna

Poprvé v historii hostil Rumburk současnou skupinku Cagliera. Budoucí dobrovolníci mohli obdivovat nádherné, i když trochu odlehlejší místo, těšit se z přívětivého přijetí tamějších salesiánů i nadšených děcek.

V sobotu 21. dubna se v bájné zemi jménem Jiříkov odehrálo klání udatného bojovníka Jiřího s hrůzu nahánějícím drakem. Zábavné a snad i trochu edukativní odpoledne pro místní děti připravili budoucí salesiánští dobrovolníci s nemalou pomocí týmu.

Již předem jsme vymysleli přibližnou podobu celé akce. Rozdělili jsme se do dvojic, každá měla za úkol připravit jedno stanoviště a postarat se o všechno potřebné k realizaci. Nakonec jsme vytvořili šest stanovišť a jednu základnu. Celá akce byla situována do historického období sv. Jiří, a to nejen vzhledem k jeho blížícímu se svátku, ale i k názvu městečka – Jiříkov. Konceptem celé akce bylo bojovat s vlastními špatnostmi, hříchy a slabostmi.

DSC_1114

Již od brzkého rána probíhala pečlivá příprava. Přichystat diplomy, rekvizity, připravit materiály pro konkrétní stanoviště… a hlavně nácvik úvodní scénky, která krátce představovala život sv. Jiří s kulminační scénkou, kdy sv. Jiří statečně porazil čtyřhlavého draka.

Do tří hodin jsme připravovali stanoviště a pak ta paráda vypukla. Zazněla fanfára a na „uliční“ scéně se objevily dvě naše koordinátorky, které celou akci zahájily. Následovala skvěle připravená scénka a pak už se pokračovalo s samotné hře pro děti. Dětiček různého věku přišlo něco málo přes padesát. (Uff, diplomů bylo připraveno 60). Na základně si děti vyzvedly kartičku, kde jsme zapsali jejich jména. Děti dostaly balónek a na něj si napsaly nějakou slabost/hřích, a pak už pokračovaly, někdy i v doprovodu rodičů nebo starších sourozenců, ke konkrétním stanovištím, která byla pojmenována ctnostmi: střídmost, moudrost, odvaha, statečnost atd.

DSC_1021

Petra a já jsme si připravily stanoviště střídmosti. Zaměřily jsme se na to, že kdysi lidé neměli tolik jídla, jak je tomu dnes, a proto neměli problém poznat konkrétní jídlo po chuti i po hmatu. Právě to bylo úkolem dětí na našem stanovišti. Na jiných stanovištích děti sestavovaly puzzle, vysvobozovaly zajatou princeznu, skákaly v pytlích a ukládaly vlajky zemí na konkrétní místa,…

Po absolvování všech stanovišť si děti naplnily balónky barvou, připevnily je na připravené plátno a pak je propíchly… tím dovršily vlastní boj se svými chybami.

DSC_1173

Počasí nám přálo, sluníčko všem kouzlilo na tvářích úsměvy, všichni byli plní energie a pozitivní nálady. Lidé (a hlavně děti) byli úžasní. Především romské dětičky mi zase dokázaly, jak jsou skvělé, vtipné, přátelské a otevřené. I pro mě je to důkaz, že je důležité být otevřeným pro všechny lidi. Všichni jsme přece úplně stejní, i když se v něčem odlišujeme.

Okolí Rumburka a Jiříkova je neskutečně krásné a inspirující místo.

Renata Szpyrcová, budoucí dobrovolnice


DSC_1155

Související galerie

DMS pro Adopci nablízko!

Projekt Adopci nablízko můžete podpořit prostřednictvím služby DMS, kterou zajišťuje Fórum dárců.

Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro jednorázový příspěvek

Do textové zprávy napište: DMS ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč

DMS ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 


Jak přesně dárcovskou SMS poslat pro dlouhodobou podporu

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 30
Cena této DMS je 30 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 60
Cena této DMS je 60 Kč měsíčně.

DMS TRV ADOPCENABLIZKO 90
Cena této DMS je 90 Kč měsíčně.

Zprávu zašlete na tel. číslo: 87 777 

Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz.

Dopisy dobrovolníků

Pomáhejte s námi

Staňte se členem Klubu přátel a pomáhejte se námi!

   • 860 Kč - přípravný víkend pro jednoho dobrovolníka

   • 320 Kč - den práce dobrovolníka v Indii
    o        V Indii momentálně pomáhá: Martina Švehláková (jih)

 • 650 Kč - 2 týdny pojištění pro jednoho dobrovolníka v Zambii:

         o       V Zambii momentálně pomáhá: Marie Procházková, v Indii Jakub Honěk a v Bulharsku  Václav Jakubíček, Dorota Sedláčková, Jan Tomiga a Kateřina Váňová. 

  Registrujte se ZDE......

  ... a pomáhejte s námi!