Araimiri je očistec

Nemýlila jsem se v prvním článku. Araimiri JE očistec….a to hlavně od virtuálního světa. 

Očistec číslo 1
Za signálem jezdíme školním nákladním autem (jedno ze dvou aut z celé rozsáhlé lokality) společně s knězem, sestrou a učiteli 1 až 2 krát týdně na 30 minut do jiné vesnice, a to paradoxně na pláž vypadající jako upoutávka z katalogu cestovní kanceláře, kde lze přijímat pomalu data a při čekání na signál si dát čerstvý kokos. Funguje pouze komunikační aplikace WhatsApp, Facebook zázračně, email a webové stránky vůbec. Komunikace se světem je proto velmi obtížná. Požádala jsem kamarádku, aby byla mým BBC News skrz WhatsApp, předávající mi informace ohledně dění doma a v Evropě.
Část školního areálu, po stranách budov jsou třídy
Pláž, kam jezdíme za signálem, cca 15 minut z areálu školy
Očistec číslo 2
Očistec od průmyslově zpracovaných a chemických potravin, neb jedinou a každodenní přílohou je zde 3 krát denně rýže, také lokální zelenina (dýně, lilek, sladké brambory tzv. „kau kau“), malé ryby, dovezené kuřecí/vepřové maso (kozy ani krávy v této lokalitě nechovají), vejce a samozřejmě banány, kokosy, papáju, avokádo, mango a různé zelené rostliny, připomínající špenát, „ze zahrady“. To je v podstatě vše, pouze se všelijak opakující. Ceny jsou tu buď stejné jako v ČR nebo i daleko vyšší, hlavně kvůli importu potravin z Austrálie/Číny. Např. zde v nížinách lze z důvodu nevhodných pěstebních podmínek koupit 1 kilogram klasických brambor za 70,-Kč, protože je dováží z horských oblastí. Co jsem pochopila, tak téměř jedinou místní zajímavou potravinou je ságová-palmová mouka získávaná těžkou prací ze ságové palmy. (Proces lze najít na Youtube). Tu pak prodávají na trzích a lze ji smíchat např. s kokosovou drtí a ogrilovat v palmovém listu, z toho vznikne „tyčinka“, které říkají „napoi“.
Tyčinka “Napoi”
Očistec číslo 3
Očistec od samozřejmé elektrické energie, neb zde funguje pouze 3 až 4 hodiny večer cca od 18 do 22 hod. přes generátor, který však občas nefunguje.
Očistec číslo 4
Očistec od teplé vody, ale za to posílení imunity, neb se chytá do velkých tanků a pije voda dešťová (období dešťů: únor/březen). Pokud voda není, škola se musí na určitou dobu zavřít. Očistec od čistoty, neb je všude spoustu prachu, písku a mrtvých i živých živočichů různých druhů i velikostí.
Tanky na dešťovou vodu
Odměnou je nebe
Studenti třídy 11. A. (11. stupeň je předposlední ročník SŠ)
  Nebe tu metaforicky představuje komunita kněžích a řádových sester různých národností (Indie, Bangladéš, Vietnam i PNG), celkem 6 lidí, kteří zde školu řídí a místní učitelé. Všichni jsou přátelští a je radost s nimi být. Zda děti a studenti patří do kategorie „nebe“ či „očistce“ zjistím až v průběhu delší spolupráce s nimi.