Dobrovolníci

SOUČASNÍ DOBROVOLNÍCI

Ke stažení ve formátu A3 v pdf
Tablo Dobrovolníci A3 2023 24 Home Print

Kdo jsou dobrovolníci?

Často se jedná o čerstvé absolventy, kteří hovoří cizím jazykem, jsou nadchnutí pro dobrou věc a plni energie. Mohli by pracovat a začít budovat kariéru téměř kdekoli. Přesto se až na jeden rok všeho vzdají a vydají se pomáhat daleko od domova.

Proč?

Mladí lidé jsou odjakživa hybateli událostí. Nemají ještě zažité stereotypy, předsudky ani strach a touží vydat ze sebe to nejlepší. Chtějí zažít dobrodružství, lépe poznat sami sebe, potřebují si sáhnout na dno. Je pro ně lákavé objevovat neznámý svět a mají velkou touhu nezištně pomáhat a měnit ho k lepšímu.

Adopce nablízko

Právě pro takové mladé lidi, vznikl program ADOPCE NABLÍZKO, který jim umožňuje vycestovat až na rok do daleké země a tam pomáhat chudým a znevýhodněným dětem a mládeži.

Přípravný kurz pro dobrovolníky

Budoucí misijní dobrovolníci procházejí ročním přípravným kurzem nazvaným Cagliero, rozvrženým do osmi víkendových setkání probíhajících po celé zemi. Zúčastnit se tak může opravdu každý, kdo pocítí touhu připojit se k dlouhé řadě odvážných mladých lidí, kteří chtějí dávat a sami jsou službou obohaceni. Příprava dobrovolníků probíhá každý rok a zaštiťuje ji Salesiánská asociace Dona Boska, z.s. (SADBA).

Aktivity pro bývalé dobrovolníky

Dobrovolnickou službou to nekončí! Bývalí dobrovolníci se mohou zúčastnit řady dalších akcí, které pro ně SADBA připravuje. Jejich seznam a další informace, které by je mohly zajímat, naleznou na webové stránce určené speciálně jim.

Seznam dobrovolníků

Seznam našich současných dobrovolníků je k nalezení níže i s krátkými informacemi, případně dopisy, které nám zaslali. Našim současným dobrovolníků patří velké díky – stejně jako těm bývalým, kterých se za ta léta nashromáždilo již velké množství.