Vízum Klárce, šanci dětem!
Milí přátelé, dárci a sympatizanti, obracíme se na vás s prosbou o pomoc. Pomozme společně Klárce zaplatit prodloužení víza, aby mohla dále pracovat s dětmi z Bakanja centre. Pomozme jim ke splnění jejich snu – k normálnímu životu v lidské společnosti, nikoli k živoření na ulicích. Klárka Sobotková odvádí v Kongu kus dobré práce. Jejím domovem je už několik měsíců Bakanja centre –  internát a škola pro kluky, kteří se ocitli na ulici. Jak Klárka píše, není nic neobvyklého, když se dítě ocitne na ulici, třeba po smrti obou rodičů. Nebo se po smrti matky otec znovu ožení a nová matka odmítne přijmout děti za své a místo toho je týrá a vyžene z domu. Běžně přicházejí kluci s popáleninami či jinými zraněními a stále je velmi rozšířené „sorcelerie“ neboli čarodějnictví. V rodině se přihodí nějaká špatná událost (například smrt někoho z rodiny) a dítě je pak obviněno, že za to může a je vyhnáno z domu. „Záchytnou stanici“ pro tyto děti představuje Bakanja Ville v centru města, kde se můžou kluci umýt, uvařit si a taky přespat. Děti můžou Bakanja ville kdykoliv opustit – útěky jsou tam na denním pořádku. Ale pokud jsou  kluci bezproblémoví – neutíkají a mají zájem o studium – a nepodaří se je dostat zpět do rodiny, tak se po vyhodnocení situace dostanou do Bakanja centre, kde dostanou ubytování a vzdělání.  Salesiáni tak tvoří pro děti v drsném prostředí konžského Lubumbashi ostrůvek naděje a nemálo k tomu přispívají i salesiánští misijní dobrovolníci. Práce Klárky Sobotkové se nedávno ocitla ve velkém ohrožení – konžské úřady se snaží pobyt dobrovolníků zkomplikovat, jak to jen jde, a rovněž se snaží připravit je o co nejvíce peněz. Získání potřebných dokumentů, mezi které vynalézaví konžští úředníci zahrnuli například i RTG hrudníku, stálo Kláru 14 tisíc korun.
Proto se obracíme na vás – přátele, dárce a sympatizanty. Pomozme společně Klárce zaplatit prodloužení víza. Možná tak dáme některým klukům z Bakanja centre zase o něco větší kus naděje ke splnění jejich snu – k normálnímu životu v lidské společnosti, nikoli k živoření na ulicích.  
Přispívat můžete skrze organizaci SADBA, z. s. na č. ú. veřejné sbírky: 2800630202/2010, SS 113
Děkujeme za všechny kluky z Bakanja centre i za Klárku. Vaše SADBA  
Klárka napsala o svých nočních dobrodružstvích, při kterých se s ostatními dobrovolníky snaží o záchranu „dětí ulice“,  krásný dopis. Přečíst si jej můžete zde: Dopis Klára Sobotková.