Už nám to končí. Nebo spíš začíná?!
Jako dobrovolnice v přípravě máme za sebou poslední přípravný víkend programu Adopce nablízko. Už se vám někdy stalo, že jste vypli ráno budík, abyste ještě na pět minut zavřeli oči? Probudíte se a je o tři hodiny později? Přesně tak rychle uběhla celá naše příprava (osm spolčených víkendů). Poslední víkend se uskutečnil v salesiánském středisku v Ostravě. Nebyl to klasický víkend jako ty předchozí, nesl se ve slavnostním duchu, ale nepředbíhejme.

Všichni jsme se sešli již v pátek večer, kdy nás čekala velmi zajímavá přednáška o kulturních rozdílech. Věděli jste, že v Indii je hlava posvátná a může se jí dotknout jen matka a duchovní? Tak si dejte pozor, byl by z toho velký malér!

V sobotu dopoledne jsme si povídali o preventivním systému a salesiánské rodině. Pro nás, jako pro salesiánské dobrovolnice, je velmi důležité mít na paměti tři pilíře, kterými jsou rozum, laskavost a náboženství. S nimi také přistupovat k mladým na místě našeho poslání. Poté nás čekalo shrnutí celého kurzu a jeho ukončení. Od 15 hodin už jsme na to nebyli sami, protože se k nám připojili naši odvážní patroni, kteří nás budou na dobrovolné službě na dálku doprovázet. Později se přidaly i naše rodiny, blízcí a prožili jsme společně hezký večer.

Najednou tu byla neděle, úplný hřeb přípravy na dobrovolnou službu. Samotná slavnost vyslání se odehrála při mši svaté, při které jsme složily slib salesiánských dobrovolníků a přijaly dary (svíce, miska a kříž), které symbolizují naši dobrovolnou službu. Byla to nádherná oslava našeho rozhodnutí a nejednomu přítomnému ukápla slzička. Holky, teď už je to na nás!

Velké díky patří všem, kdo se na průběhu celého víkendu podíleli a také našim blízkým, že tuto slavnost prožili s námi.  Prosíme, pamatujte na nás v modlitbě. Děkujeme!

(vyslaná) dobrovolnice v přípravě