Vlak už se rozjíždí a my jej nechceme zastavit
Všechny dobrovolnice mají už konkrétní vizi své misijní cesty, očkují se, řeší víza, učí se jazyky, kupují letenky nebo připravují benefiční akce. Proto jsme přijely do Prahy, abychom ještě měly možnost různé věci vykomunikovat s přípravným týmem, zjistit poslední potřebné informace a vyslechnout si zajímavé přednášky.

Tak se nám přípravný kurz Cagliero chýlí ke konci, před našim víkendem vyslání nás čekaly dva přednáškové dny, což může znít trošku nudně, ale vzhledem k tomu, že se střídali samí mistři ve svých oborech, tak tomu tak vůbec nebylo.

Mohly jsme si vyslechnout témata jako úvod do rozvojových studií, vztahy během dobrovolné služby, příprava před odjezdem nebo práce s ohroženou mládeží. Ale mě nejvíce zaujal foto workshop, kdy jsme si mohli vyslechnout i zpětnou vazbu na naše fotografie. A také přednáška premonstráta Marka Drábka o sexuálním zneužívání v církevním prostředí, která nám mnohým mohla otevřít oči nebo poradit, protože s různými formami sexuálního obtěžování se v dnešním světě setká většina žen.

Také bylo fajn, že jsme tentokrát přespaly u budoucí dobrovolnice Lucky, mohly jsme se poznat zase trošku jinak a u dobrého jídla a pití zhodnotit průběh našeho přípravného kurzu .

Teď už vyhlížíme víkend vyslání, tak se za nás prosím modlete, abychom všechny přípravy včas dokončily a mohly se vydat vstříc misiím.

Dobrovolnice Terezie