Pořádná oslava Dona Boska

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o události soboty 21.1. (když se nad tím tak zamyslím, tak si musím poklepat na rameno že tenhle článek píšu celkem včas) kdy proběhla oslava svátku Dona Boska a Back to school program.

I když se svátek Dona Boska po celém světě slaví až 31.1. my v Lufubu jsme ho slavili již v sobotu, protože se děti, co navštěvují secondary school(sřední školu), musely vrátit do školy a my jsme tuto krásnou událost chtěli oslavit i s nimi.
Oslavu jsme začali jak jinak než mší svatou v místním kostele, náš skvělý otec měl pro děti nachystané perfektní kázání že i děti, co chvíli neposedí, seděly jako přibité 45 minut. Po mši jsme se všichni vydali do oratoře. S místními mladými jsme pro děti nachystali různé workshopy jako například taneční, výtvarný, ale nesměly chybět ani sporty. Po workshopech nás čekal společný program a to spousta soutěží které trvaly až do oběda. Oběd, pro někoho obyčejné slovo, ale pro naše ,,guys” je to velmi významný bod. Zvláště když na oběd bylo maso.
Když oběd skončil, nezbývalo nic jiného něž uklidit místo, pomodlit se a jít domů. Tím ale naše oslava nekončila. Po obědě jsme měli krátkou pauzu (my vedoucí fakt krátkou, sotva 20 minut) a guys přišli zpět, teď to ale nebyli naši roztomilí malí oratorians ale mladí ze střední školy. Pro tyto jsme také měli nachystaný pestrý program od soutěží přes tanec, jídlo až po nikdy nekončící party. Doufám že vám pár fotek ukáže atmosféru tohoto dne.