Teplota stoupá nejen díky slunci

Člověk netuší, jaké věci ho mohou během dne potkat… někdy od rána do večera prostě “hoří”. 

Od rána jsem vnímal, že vaření dnes bude na mne. Kuchařka Angela nedošla a já měl volno a také chuť. Pustil jsem se do toho a po 3 a půl hodině jsem měl dost, a to jsem netušil že se teplota nezastaví, a naopak se bude ještě zvedat. Udělal jsem velký hrnec rýže s jedním banánem, kurkumou a kari. Pak jsem udělal velmi dobrou polévku: Slabší vývar z hovězího 4 dny uležený, půl cibule, nastrouhanou mrkev, zamíchaná 2 vejce, rozvařené makarony, čínské nudličky, protlakové koření, petrželka a trošku pepře a sůl. Jako zajímavost jsem dodal zbytek houbové polívky (půl porce), protože jídlo nevyhazuju. Na směs k rýži jsem využil slepičí kousky masa ze včerejška a plechovku zavařených fazolí, plechovku zavařené zeleniny, omáčku ze slepičího masa, vodu a velmi se to povedlo. Pak jsme udělali s Josefem ve zbytku času Amachipsy ze zbylé nšimy z předchozího dne. Oběd byl výborný. Zjistil jsem,  že je tu takový nešvar, a to dělat z anglických slov, pomocí přidání předpony “AMA”, slova bemba či slova lokální. Amaegg, amachips, amachicken atd.
Po práci zasloužená odměna a “překvápko”
Byl jsem rád, že jsem tedy uvařil a pak jsem odešel si odpočinout. Většinou se natáhnu, jak vorvaň do postele a spím spánkem polomrtvých. Za 10 minut celá se budím a vím, že je třeba se nachystat a jít do oratoře, přičemž sotva jsem vyšel tak jsem uslyšel zvláštní zvuky. Byl to požár. Někdo si asi hrál a ono to blaflo. Vysoká suchá tráva skoro všude, to je fakt peklo. Moc jsem toho nezmohl a většina ostatních kluků chytla paniku a dělala co je napadlo. Já jsem byl nakonec rád, že Bůh to má nějak ohlídané a škody nejsou tak strašné, ale oheň možná ještě někde hoří, kdo ví. Pozemky jsou obrovské a vítr hnal oheň daleko. Domy jsou v bezpečí, aspoň dnes. Blbý je, že jako hasič, a to dokonce proškolený velitel hasičů, jsem bez bot mohl dělat prd. V žabkách jsem tak jen natočil 2 videa a říkal si kam to až půjde. Náš domeček ještě teď smrdí spáleninami, které šly z venku. Vtipný bylo, jak většina studentů měla v ruce ulomenou větev a běželi proti ohni s pocitem, že mu asi dají na frak.
Když hoří i srdce
Do oratoře jsem došel o 40 minut později a celkem jsem zíral. Klíče nikde a otevřeno. Jasný důkaz paniky a nepromyšlených kroků. V oratoři jsme hráli basketbal s dětmi a některé kluky jsem naučil pravidla, sám jsem potrénoval a velmi mne to baví, asi přestanu cílit na fotbal a budu hrávat basket. Po oratoři následoval klasický růženec a po něm jsem potkal zajímavého človíčka s kterým jsem se bavil o Bohu a proč chodím do kostela. Zajímal ho můj názor a velmi uctivě mluvil a děkoval. Občas je prostě důležité, že ve vás je “oheň” a Bůh koná. Ne vy, ale Bůh to dělá a máte možná takovou moc, že by i hory padaly pro vaši víru.