Bublifukové Vánoce

V Bulharsku spojili Mikuláše s Ježíškem a vyšel jim z toho Děda Koleda se Sněženkou

V pátek před Vánoci byl připravený slavnostnější oběd. Po něm přišel Děda Koleda a poděkoval zaměstnancům za jejich trpělivost a nasazení v ne vždy lehké práci. Za básničku nebo písničku je pak ještě podaroval dárkovou taškou.

V sobotu dopoledne jsme s děvčaty zdobily sál a chystalo se občerstvení na odpoledne. Po společném obědě se k nám přidali kluci a vánoční zábava mohla začít. Soutěžilo se, hrály se hry, tancovalo se a bylo veselo. Nakonec přišel za dětmi Děda Koleda se Sněženkou, kteří obdarovali děti malými plyšáky a bublifuky.

Do Kalitinova za dětmi jsme se vypravili na Štědrý den. Sedli jsme si do kruhu k Betlémku, zpívali koledy a napjatě čekali na příchod Dědy Koledy. Když přišel, zazpívaly děti i jemu a on jim dal malé dárečky. Při našem odjezdu šťastné děti zůstávaly před oratoří, hrály si s dárečky a foukaly bubliny.

Komunita se rozrůstá

Od září 2019 patří do bulharské komunity dva noví misionáři. Do Bulharska ale přijeli až těsně před Vánoci. Jsou jimi koadjutor Markos z Argentiny a student Brandon z Guatemaly. Brandon má vystudovanou filosofii, a jelikož mu vypršelo 6 let od prvních slibů, 23. prosince 2019 skládal do rukou provinciála Petra Vaculíka sliby na další rok. Poté jsme společně i s naším provinciálem slavili Vánoce. Noví spolubratři jsou pro nás velkou posilou a přejeme jim, aby se jim tady líbilo a brzy se naučili bulharsky.

Markéta Venclová