Businessmani z Lufubu

Kreativita dětí nezná hranice

V sobotu plánujeme s dětmi je t na malý výlet jako rozloučenou se mnou na nedaleké vodopády Ntumbachushi. Reálná cena výletu se pohybuje kolem 60 korun, ale to by námi nikdo nejel, protože by na to nebyly peníze. A tak jsme se dohodli, že dětem velkou část zaplatíme. Ale aby si nezvykli na to, že mají vše zadarmo, tak musí přispět aspoň 10 kaček.
Pár děti přispělo, ale stále okolo bloudilo spoustu tváří, které byly smutné protože jejich rodiče na to nemají. Proto jsme jim řekli, ať donesou něco, co můžou prodat, protože my jim peníze nemůžeme dát jen tak. A tak se děti rozjely ve velkém, a byli kreativní. Nosily pomeranče, košťata, vařechy, náramky… Já jsem to od nich ochotně kupovala, ale sešlo se toho všeho tak nějak moc.
Je zajímavé pozorovat tu kreativitu, když dělají super náramek vlastně z odpadků anebo brousí vařechu do hladka kusem skla. Jsou to moji malí umělci a jsem ráda, že jsem je mohla podpořit a ještě si díky tomu užijeme společných chvil na vodopádech. Jen jsem zvědavá, co řeknou na letišti, až budou skenovat kufr plný vařech a odpadků.
Máme 80kg citrusů, Nepočítaně vařech, náramků a košťat… Ale co se dá dělat.