Divoký měsíc

Tak se dal měsíc s měsícem dohromady a zase píši.

Tento měsíc jsem měl takový trochu divoký. Jak někteří možná víte, tak jsem se otočil v České republice, měl jsem zde být dva dny, ale situace se trošku zkomplikovala, tak jsem nakonec v Česku strávil přes týden. Stihl jsem toho spoustu, jsem velice rád, že se povedla zapůjčit výstava o bulharských dobrovolnících k nám do kostela v Ořechově u Brna. Pak jsem měl možnost poprvé letět letadlem, to byl velký zážitek, ale o tom jindy.
Když jsem se vrátil do Bulharska, čekal mě zimní tábor pro naše děti a zde je malé shrnutí.
Měl jsem příležitost zúčastnit se zimního tábora, který se konal ve dnech 20. 2. 2021 – 21. 2. 2021. Tábor se konal v horské chatě Morulay. Téma tábora bylo sv. Josef. Vzpomněli jsme si na okamžiky z jeho života. Prvním tématem byla svatba s Marií, s dětmi jsme si zatancovali tradiční bulharský tanec choro. Pak jsme se vydali k horské chatě, kde následovalo další téma, a to sen sv. Josefa, když se mu zjevil anděl, pak jsme měli výborný oběd. Po obědě následovalo téma, kde se Josefovi narodil syn, byla to katecheze, kterou měl otec Petr Cvrkal. Po katechezi bylo pokračování s útěkem do Egypta, další odpolední program bylo nalezení Ježíše v chrámě, děti měly hru, kde hledaly zvířata na kartičkách v lese. Večer jsme měli téma „když Josef učí Ježíše tesařskému řemeslu“. Vytvořili jsme marteničky (náramky k svátku baby Marty) a nakonec nás čekala smrt svatého Josefa. Celý víkend provázely hry a nechybělo duchovní téma. Byla to moje první velká akce s romskými dětmi a jsem velmi rád, že jsem toho byl součástí.
Jen krátce – na konec veliká věc, co se v těchto dnech odehrává – je stěhování otců na stavbu. Tak jsem velice rád, že se to povedlo a že mohu být u toho.