Dobrovolníkem v domě pavouků

Stěhování, uklízení, učení a oratoř. Kolotoč dnů a týdnů

Už je tu se mnou 2 týdny aspirant jménem Josef a v posledních pár dnech je velmi dobrou záštitou, když jsem vyčerpán. Odpočívám a snažím se jet na minimum. Vše bylo totiž v pohodě, a to až do té doby, co nám po komunitní poradě oznámili, že se přestěhujeme do Domu pro dobrovolníky. To by ještě bylo v pohodě, ale když jsme došli k místu, tak jsem si nemohl nevšimnout toho bince a smradu. Všude možně byly lahve, binec, smrad, prach a asi 100 pavouků, někteří byli tak velcí, že jsem už viděl jak z toho sestra a naše máma strachem piští. Dnes už se jen čeká až se nastěhujeme, ale práce a důkladné vyčištění nám dala zabrat. Trvalo to 3 dlouhá dopoledne se mnou zpracovaným  systémem:  a)  vyzabíjet pavouky, b) zbavit prachu, c) vytřít podlahu d) očistit vlhkou hadrou nábytek.
Až bude hotovo, bude párty
Mělo to spád, dynamiku a jeli jsme jako kolovrátek. 4 obývací pokoje, 2 koupelny, kuchyň a 2 velké společenské místnosti. Už vím, kde bude párty 🙂 To je dobrý základ. Tedy během 3 náročných dnů v kombinaci s odpolední oratoří a pak modlitebním maratonem jsem se dostal do stavu kdy potřebuju úplně vypnout. Jenže do toho mi přišel ředitel Makungu ohlásit: “Zítra učíš, počítáme s tím”! Tak jsem už i učil počítače, příprava z mé strana skoro nebyla, nebyla energie a měl jsem učit dle ředitele až další týden. Znáte to jeden o voze, druhý o koze a tady tak nějak lítám a říkám si, jak asi mezi sebou komunikují.
Bůh dává práci i odpočinek
Jsem tu abych pomohl a, když jim to fungovalo nějak doposud, bude i nadále. Asi jsem příliš náročný učitel a moc poctivý a snaživý. Tak už 3 a půl dne jedu na setrvačnost a dobíjím baterky. Není to lehké a stále přemýšlím, co mi tím momentálním vyčerpáním Bůh říká. Naštěstí to dnes bylo v oratoři skoro bez práce. Josef něco učil, došel nám Majkl a něco četl a já chvíli relaxoval a pak hrál na kytaru. Otec Waldemar nám z Lusaky doveze novou kytaru a klávesy, dal jsem mu na to peníze, které jsem měl u sebe, aby se tu něco v oblasti hudby dalo posunut dále. Celkově mám takový menší plán tu více rozpohybovat hudbu a pomoci lidem v oblasti modlitby a najití radosti.