Eliška děkuje za dar zdraví

Všem, kteří přispěli rodině paní Nildy, posílá Eliška děkovný dopis. S radostí a díky se připojuje i celá SADBA.

Moji nejmilejší dárci, chci Vám z celého srdce poděkovat za tak obdivuhodnou solidaritu, obrovskou štědrost a krásná otevřená srdce plná ochoty. Vůbec jsem nečekala, že by můj malý počin mohl mít takhle obrovskou reakci. Za necelý týden se vybrala úžasná částka přesahující 60 000 Kč + menší částka v Eurech. Částka je mnohem vyšší, než rodina Nildy vydělá za rok a než potřebuje. Budou jí proplaceny všechny potřebné výdaje spojené s léčbou, které se v průběhu zotavování vyskytnou. Ze zbývající nemalé částky jsem se rozhodla založit tzv. Fond solidarity.
Příběh Nildy totiž není ani zdaleka ojedinělý a jsou tu rodiny, které jsou na tom ještě mnohem hůř. Často to jsou rodiny neúplné, nebo děti žijící jen se svými prarodiči, kteří nemají na výdaje spojené s různými zdravotními problémy. Také je tu mnoho rodin, které nemají střechu, nebo vůbec žádné bydlení. V téhle zimě si to vůbec neumím představit. Například materiál na výrobu střechy se dá pořídit za pouhých 100 dolarů – asi 2300 Kč. Mnoho dětí také musí docházet pěšky každý den do školy 4–5 hodin, protože jejich rodiny nemají, jak jim zaplatit ubytování a v jejich komunitách je škola pouze pro nižší ročníky. Momentálně u nás v komunitě bydlí sedm dětí, jejichž rodiče měsíčně přispívají 10 dolarů (230 Kč) na každodenní stravu – 3 teplá jídla denně. Odpoledne se o děti stará vždy jeden z nás dobrovolníků, pomáhá jim s úkoly a hrajeme hry. Chtěli bychom toto ubytování nabídnout i dětem, jejichž rodiny na to nemají peníze. Jakmile budu moci, napíšu vám o vznikajícím projektu další podrobnosti. Postupně vás budu informovat o všech rodinách, kterým jsme společně mohli díky vaší štědrosti pomoci. Nildy rodina se zotavuje, i když k úplnému uzdravení bude potřeba ještě několik měsíců. Vše je ale na dobré cestě. Nejvíce problémů natropí rozdrcená ruka, ale vypadá to, že díky vaší pomoci se vše dá do pořádku. Pro chudou rodinu žijící v Andské vesnici je to naprosto nezbytné, protože bez funkční ruky nelze pracovat. A to by samozřejmě poznamenalo celou rodinu. S holčičkami Nildy jsme spolu strávily několik hezkých vánočních chvilek plné společného tvoření, pečení, zdobení perníčků, vyrábění křídel a kostýmu anděla, který holčičky potřebují do školy.
Ale ten nejhezčí dárek přišel od vás – ZDRAVÍ pro jejich tatínka. Děkujeme.
Krásné Vánoce všem přeje Vaše neuvěřitelně dojatá Eliška
P. S. Pokud by měl někdo z vás zájem podpořit další ekvádorské rodiny prostřednictvím Fondu solidarity, můžete přispívat na sbírkový účet Sadby 2800630202/2010 se specifickým symbolem 148. Děkujeme.