Kdo nemá selfie s Angelem, jako by nebyl

Letos je to přesně 40 let, co Salesiáni přišli do Zambie. K příležitosti této velké události přivítala salesiánská komunita v Zambii vzácnou návštěvu. Navštívil ji samotný “Rector Major”, vrchní představený Salesiánů, Rec. Fr. Ángel Fernández Artime. My jsme se za ním vydali společně s mladými z Lufubu a z Kazembe.

Uvítací ceremonie v městečku Kabwe proběhla ve velkém. Rektor, který za námi přiletěl až z Vatikánu, byl oblečen do tradičního obleku, usazen do křesla a za zvuku bubnů a zpěvů se nesl nad hlavami všech salesiánů, salesiánek, dětí, mladých i starých. Následující oslava byla nabitá hudbou, tradičními tanci v krásných barevných šatech, vystoupením afrických mažoretek a poezií. Byl to nádherný zážitek!
Komunita v Kabwe připravila bohatý kulturní program nejen pro samotného rektora, ale i pro mladé, kteří se sjeli z celé Zambie 🇿🇲 , Malawi 🇲🇼 , Zimbabwe 🇿🇼 , Namibie 🇳🇦 a Konga 🇨🇩. Tři dny se slavilo, diskutovalo, tančilo, ale také v tichu pobývalo v modlitbě.
Rektor se nadšeně zapojil do tance a her s mladými a povzbudil je v odvaze a v odhodlání, s jakým se věnují dětem v salesiánských střediscích. Po rozdání úsměvů do všech kamer a telefonů posvětil nově postavenou kapli v oratoři a vše uzavřel slavnostní mší.