Startuje nový ročník Cagliera, přidejte se k nám!
Ostatní

Téměř 20 mladých lidí se sjelo v Hradci Králové a nastartovalo tak další ročník přípravného kurzu pro dobrovolníky – Cagliero.

Začínáme už počtrnácté
Víkend 20. – 22. října přinesl nejen nové pořádky v Parlamentu ČR, ale začal také už 14. ročník přípravy salesiánských misijních dobrovolníků. Noví zájemci o misijní dobrovolnou službu se sešli již tradičně u salesiánek v Hradci Králové. Úvodní víkend je zaměřen především na informování nových zájemců a tak bývalí dobrovolníci představili různá místa dobrovolné služby mezi něž patří AnglieAngolaEkvádorIndieKeňaMexiko a Německo. Z míst, kde dosud není žádná stopa českého dobrovolníka, byla představena Papua Nová Guinea, s níž vysílající organizace Salesiánská asociace Dona Boska navázala spolupráci. Mezi novými místy byl také představen Rumburk ve Šluknovském výběžku, kde je velká nouze o schopné dobrovolníky.  
Spousta informací, duchovna i jídla
Během víkendu se mimo jiné noví zájemci seznámili s požadavky na dobrovolníky mezi něž patří zdravotní i psychická připravenost, jazyková vybavenost a další kompetence potřebné pro práci s dětmi a mládeží. Na víkendu nechyběl ani blok přestavující geniální preventivní systém Dona Boska a také byla představena salesiánská rodina. Součástí programu byly jako vždy modlitby a bohoslužby. Nasyceny nebyly díky kuchařkům pouze potřeby duchovní, ale i ty velmi přízemnější, takže se všichni zúčastnění měli možnost dostatečně a dobře najíst.
Neváhejte a přidejte se k nám!
Cagliero tedy odstartovalo, další místem setkání bude 3. – 5. listopadu Fryšták, ale ještě je stále možné se do rozjetého vlaku přidat, takže neváhejte si plnit své sny odjet na rok sloužit potřebným a tak poznat sebe i svět o trochu více.