Biskup ´na druhou´

Víte, proč je konec ledna pro salesiány moc důležitý? Slaví se totiž památka úmrtí Dona Boska!

My jsme se na tuhle slávu chystali už od začátku nového roku, kdy naše holky s hlavní animátorkou Dani začaly nacvičovat taneční vystoupení. Pak se přidal i baletní kroužek s profesionální baletkou Elizabeth, která stihla holky naučit překrásné představení.
Kostel, kde jsme vystupovali, byl plný lidí, kteří se přišli rozloučit také s Kazanlackou komunitou, která se měla v následujících dnech přestěhovat do Staré Zagory. Dokonce přijel i biskup. Po mši jsme si přetočili židle na zadní stranu kostela, kde se začal odehrávat pečlivě nachystaný program! Největší úspěch měly všechny taneční vystoupení a taky společné hraní na kytaru dobrovolníka Františka a dvou kluků z kazanlackého intru Panča a Angela.
Pak nás čekala sváča a výlet směr přehrada Koprinka, kde překvapily krásné výhledy a taky hodně studený vítr a zima. Děcka si nejvíc užily házení kamení do vody. A úplně nejlepší bylo, když to náhodou postříkalo i ostatní. Dál jsme se přesunuli do Šipky, kde jsme se pořádně zkoulovali!
Další den jsme pokračovali ve slavení v mše svaté kostele ve Staré Zagoře, kterou přijel odsloužit druhý biskup. Program poté byl podobný tomu kazanlackému s výjimkou toho, že nám přijeli představit své umění ještě děcka z Kalitinova, kteří nacvičily scénku ze života Dona Boska. Pak jsme se společně občerstvili dobrým jídlem a pitím a vyrazili na oběd, který pro nás navařila Maruška Foglová s dobrovolnicí Aňou. Zmiňuju to, protože to byl opravdu kulinářský zážitek a moc jim tímhle děkujeme.