Biskup ´na druhou´
Bulharsko

Víte, proč je konec ledna pro salesiány moc důležitý? Slaví se totiž památka úmrtí Dona Boska!

My jsme se na tuhle slávu chystali už od začátku nového roku, kdy naše holky s hlavní animátorkou Dani začaly nacvičovat taneční vystoupení. Pak se přidal i baletní kroužek s profesionální baletkou Elizabeth, která stihla holky naučit překrásné představení.
Kostel, kde jsme vystupovali, byl plný lidí, kteří se přišli rozloučit také s Kazanlackou komunitou, která se měla v následujících dnech přestěhovat do Staré Zagory. Dokonce přijel i biskup. Po mši jsme si přetočili židle na zadní stranu kostela, kde se začal odehrávat pečlivě nachystaný program! Největší úspěch měly všechny taneční vystoupení a taky společné hraní na kytaru dobrovolníka Františka a dvou kluků z kazanlackého intru Panča a Angela.
Pak nás čekala sváča a výlet směr přehrada Koprinka, kde překvapily krásné výhledy a taky hodně studený vítr a zima. Děcka si nejvíc užily házení kamení do vody. A úplně nejlepší bylo, když to náhodou postříkalo i ostatní. Dál jsme se přesunuli do Šipky, kde jsme se pořádně zkoulovali!
Další den jsme pokračovali ve slavení v mše svaté kostele ve Staré Zagoře, kterou přijel odsloužit druhý biskup. Program poté byl podobný tomu kazanlackému s výjimkou toho, že nám přijeli představit své umění ještě děcka z Kalitinova, kteří nacvičily scénku ze života Dona Boska. Pak jsme se společně občerstvili dobrým jídlem a pitím a vyrazili na oběd, který pro nás navařila Maruška Foglová s dobrovolnicí Aňou. Zmiňuju to, protože to byl opravdu kulinářský zážitek a moc jim tímhle děkujeme.