Návod na svatost

Čas letí a první měsíc dobrovolné služby v Bulharsku je za mnou. Ze začátku pro mě byla největším oříškem bulharština, ale díky trpělivosti druhých se už celkem domluvím. 

Mým úkolem je tu být pro děti, pomáhat jim při doučování, připravovat hry na oratoř, zapojovat se do kroužků např. do vaření, výtvarky, připravovat spolčo pro holky a v neposlední řadě hrát na mši svaté. Jak mnozí ví, hudbu mám moc ráda, a proto mě neodradilo ani to, že jsem se musela naučit akordy po bulharsky a spoustu krásných nových písniček.
Během měsíce jsem měla možnost být na animátorském víkendu, který mi připomněl přípravné víkendy Cagliero, na které se dá jen tak mimochodem stále přihlásit. S místní komunitou jsem se zúčastnila 2 duchovních obnov, jedním z témat byla svatost. Tak doufám, že mi „návod“ z duchovní obnovy pomůže ke svatosti. Několik dní jsem také aktivně odpočívala na stavbě malováním, které mě moc bavilo. Mohla jsem jeden pokoj vymalovat dle libosti. Takže v hlavní roli byla samozřejmě modrá.
Poslední týden jsme kvůli koronaviru museli omezit činnost. Nyní hledáme, jak můžeme dál pomáhat, ale jiným způsobem, než doposud. Doufám, že najdeme tu nejlepší cestu pro děti, místní i nás.
Další informace o Bulharsku se můžete dočíst zde:  bulharsko.salesiani.cz