S policií v zádech

Koncem května ve zdejších školách probíhaly maturity, a proto měly mladší děti prázdniny.  Tento volný den jsme společně s otcem Jaroslavem, jehož návštěvu z Česka děti netrpělivě očekávaly, vyrazili na výlet. 

Ráno jsme se sešli na stavbě, kde se děti pomazlily se štěňátky, která se minulý měsíc narodila naší strážkyní Jessie.

Poslední kontrola, zda je posádka celá, a výprava vyrazila za dobrodružstvím. Cestou na nás čekaly nástrahy v podobě náletů. Kochali jsme se krásami přírody, a že jejich bylo… Nejrůznější druhy motýlů, ještěrky, malá želvička a bylinky, které děti sbíraly na čaj.

Naším prvním cílem byl Bílý kámen, kde jsme si udělali rovnou i svačinkovou pauzu.   Po načerpání sil jsme pokračovali až na pokraj vesničky Dabrava.  Tam jsme se ve studánce osvěžili, připravili táborák a opekli si na oběd špekáčky s maršmelouny. Po obědě následovaly hry i bahenní masáž nohou.

Na závěr našeho výletu nás navštívila policie, protože vidět někoho s Romy je víc než podezřelé. Otec Jaroslav jim vysvětlil, kdo jsme, co děláme a s úsměvem na tváři jsme se rozloučili. Náš krásný výlet skončil a my se odebrali mikrobusem šupky dupky domů.

Více informací o bulharských misiích se dozvíte zde: https://www.sdb.cz/bulharsko/