Místo které přiroste k srdci

Ahoj čtenáři, dnes bych vás chtěl seznámit s místem v oblasti Stare Zagory, s Kalitinovem.

Ještě neuběhl ani týden na dobrovolnické službě a už mi nabídl otec Martin, zda-li bych s ním chtěl jet do Kalitinova za místními dětmi. To jsem ještě neměl pomyšlení, jak mi tato vesnička, vzdálená kolem 10km od Staré Zagory, přiroste k srdci. A tak jsem tedy kývl.
Do Kalitinova jezdíváme každý pátek po 15.hodině našim mikrobusem. Předtím ale ještě míváme zastávku v Dlboki, kde nabereme a posbíráme pár kluků a holek. Poté i s nimi razíme na cílovou stanici Kalitinovo. Po příjezdu vytáhneme z vozidla všechny potřebné materiály a jdeme se bavit ven.
Venkovní místo na aktivity je opravdu rozsáhlé. Člověk si zde může vyzkoušet opravdu cokoli – skákání přes lano, slalomy na hoverboardu, kriket, chůze na laně, fotbálek a nebo se jenom čistě bavit.
Jakmile se děti trošku vybíjí, přesouvá se program do vnitřní části, kde si ještě mohou zahrát společenské hry či si zazpívat.
Poté přichází na řadu část duchovní, na které bývá vždy přednáška, zakončena soutěží. Za mé poslední účasti otec Martin seznamoval mládež s jednou z nejvýznamnějších postav Bible, s Mojžíšem, a též o převzetí desek desatera na hoře Sinaj. Poslední tečkou bývá společná hra, posledně to byla hra Palermo, která všechny ohromně bavila. Pak si dáme všichni “poslední sbohem” a rozjedeme / rozejdeme se do svých domovů.
P.S. Velkým pozitivním překvapením je, že je zde docela nově máme také biblické hodiny pro starší, kteří si o to SAMI řekli.
Více informací o bulharských misiích se dozvíte zde: https://www.sdb.cz/bulharsko/