Fond solidarity dále pomáhá dětem a chudým rodinám

„Jestli se domníváš, že celý svět je špatný, pak si uvědom, že se skládá i z lidí, kteří jsou jako ty.“

Někteří z vás si snad ještě vzpomínají na příběh Nildy, jiní o něm možná slyší poprvé…

Jednoho nešťastného prosincového večera měl manžel naší kuchařky poměrně vážnou nehodu na motorce. Ze strachu, že přijde o práci, o tom nikoho neinformovala, byť jí doma ležel muž v bezvědomí. Nakonec jsme se přeci jen o situaci dozvěděli a tak se také zrodil můj nápad pomoci jí s výdaji na léčbu. Se čtyřmi dcerami a místními podmínkami si prostě nemohla dovolit svého muže odvézt do nemocnice. Díky úžasné solidaritě mých přátel, známých a dalších dobrých duší, ke kterým se tento příběh donesl, na pomoc Nildy rodině přišla spousta štědrých příspěvků. A nejen to – tatínek se zcela zotavil a dokonce se podařila vybrat mnohem větší částka, než bylo k uzdravení potřeba. (Celý příběh zde, poděkování zde)

A tak se stalo, že se zrodil můj nápad na Fond solidarity. Jeho účelem je podporovat další rodiny, které se mohou ocitnout v podobné situaci jako rodina Nildy. Fond je zaměřen na pomoc těm nejchudším dětem a rodinám ve vesnici Simiatug a jeho 38 přilehlých komunitách, které se nacházejí více než 3000-4000 metrů nad mořem v Ekvádorských Andách. Této oblasti přísluší téměř 12 tisíc domorodých Kečuů, z čehož převážná většina žije v obrovské chudobě a velmi drsných životních podmínkách. Úroveň vzdělání je velmi nízká, lidé žijí převážně z toho, co vypěstují a jedním z největších problémů je pro ně najít stálou práci. Přestože je Ekvádor rovníková země, počasí je tady v horách velmi nehostinné, teplota se pohybuje kolem 12 stupňů a velkou část roku se tu vše ztrácí v mlhách, ačkoli s místním létem pak přijde doba silného větru, ostrého slunce, sucha a prachu.

Příběh Nildy mě velmi inspiroval a dodal mi naději, že přeci jen je něco málo, co můžu alespoň pro některé z místních udělat.
Tři hlavní oblasti pomoci z Fondu solidarity jsou tyto:
1. Pomoc lidem v ohrožení zdraví, kteří nemají prostředky na léčbu. 2. Pomoc rodinám, které mají i na místní poměry hodně špatné podmínky ohledně bydlení. 3. Podpora volnočasových aktivit pro děti a podpora zázemí pro děti, aby mohly studovat. Fotky a příběhy projektů, které již byly z Fondu podpořeny, si můžete prohlédnout v albu. Také zde naleznete další projekty v přípravě. Máte-li chuť Fond solidarity podpořit, můžete přispívat skrze organizaci SADBA, z.s. na č. ú. veřejné sbírky: 2800630202/2010, specifický symbol: 148. Chcete-li v rámci fondu podpořit konkrétní projekt, můžete to uvést do poznámky. Pomoci můžete také šířením příběhů. Za solidaritu a ochotu pomáhat všem děkuje Vaše vděčná a dojatá Eliška Obermajerová ____________________________________________________
Zrealizované projekty:
  1. Rodina Nildy – Zotavený tatínek a bojovnice Nilda
  2. Rodina Ambrocia – Malá velká pomoc aneb „hurá máme střechu“
  3. Residencia estudiantil  – Sprchy aneb karma není zdarma
  4. Rosita – Rakovina a první krok z bídy
  5. Blanquita – Kuchyně jako vzpomínka na Elišku
Probíhající projekty:
6. Colonia Vacacional – Šťastné prázdniny pro děti 7. Rodina v Papalomě – Stavba domečku ve spolupráci s univerzitou z města Cuenca 8. Knihovna – Objev kouzlo knih a ztrácení se v příbězích

„Bez činu zůstává i nejkrásnější myšlenka bezcennou.“ – Mahatma Gandhi